Kostýmové prohlídky

Vypůjčte si některé z našich dobových oděvů a ponořte se naplno do atmosféry šlechtického sídla v Miloticích v 18. století.

Před několika lety vznikla na našem zámku šicí dílna, v níž se podle dobových předloh šijí repliky historických oděvů, které se ve zdejší kostymérně nabízí návštěvníkům k vypůjčení. Tuto službu začal milotický zámek poskytovat vůbec jako první objekt v České republice.

V současnosti zámecká kostymérna disponuje přibližně 180 kostýmy různých velikostí, a to jak dětskými, tak dospělými, dámskými i pánskými. Oděvy jsou věrnými replikami šatů z období baroka, rokoka a romantismu.


Historický oděv, prostředí milotického zámku, vůně květů, zdejší zeleň, zpěv ptáků, zvuk vody tryskající v kašnách nebo třeba i příhodné počasí vykouzlí nezapomenutelný zážitekpřenese Vás do dob dávno minulých.


Vypůjčení kostýmů nabízíme ve dvou okruzích:

  1. Rodiny s dětmi i jednotliví návštěvníci si oděvy půjčují v rámci klasické kostýmové prohlídky (prohlídkový okruh č. 2). V tomto prohlídkovém okruhu si po předchozí rezervaci návštěvníci vypůjčí kostýmy na 30 minutovou procházku zahradami a areálem zámku (do interiéru zámku se v kostýmech nechodí). K dispozici jsou také historické kočárky i možnost objednání profesionálního fotografa. Více informací ZDE
  2. Pro děti z mateřských a 1.-3. třídy základních škol a jejich učitele nabízíme v měsíci květnu a červnu speciální kostýmované prohlídky pro školní skupiny (prohlídkový okruh č. 3). Při nich se školní děti oděné do historických šatů stávají hosty milotické paní hraběnky, která je provází svým sídlem. Součástí je pro dívky rovněž tanec s paní hraběnkou, pro chlapce pak šermířský souboj. Vše za doprovodu živé hudby a profesionálního fotografa. Více informací ZDE.